SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dosor / luktdosor 11298035
nr 1129 8035
Dosor / luktdosor
3 st, silver, 1800-tal, Holland / Danmark, höjd: 4-6,5, diameter: 5
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 september 2017
kl 18:15:16
13/9 23:12:51
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver